1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: drobnokomórkowy rak płuc
Ola Olka

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-28, 10:31   Temat: drobnokomórkowy rak płuc
arawis napisał/a:
chory zmarł w niedzielę.
Oh przykro mi nie doczytałam widocznie do końca. Wyrazy współczucia dla przyjaciółki.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: drobnokomórkowy rak płuc
Ola Olka

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-27, 08:40   Temat: drobnokomórkowy rak płuc
arawis napisał/a:
Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby mi wskazać jakie mogą być przyczyny odmówienia choremu (no nie ukrywajmy, że śmiertelnie) methadonu zamiast morfiny w Niemczech?
Nie wiem, chyba tu trzeba lekarza po prostu zapytać. Może sę przeciwwskazania? To że jednej osobie pomogło nie znaczy że innej też pomoże.
arawis napisał/a:
Sam lek jest jednak dostepny na recepte (jako srodek przeciwbolowy lub w ramach odwyku narkotykowego) i moze zostac wypisany (w Niemczech) przez kazdego z lekarzy.
W Niemczech można zawsze iść do innego lekarza aby skonsultować decyzję swojego (tzw "zweite Meinung"). Tak że można to tu wykorzystać. Warto zabrać ze sobą historić choroby i aktualne badania.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: drobnokomórkowy rak płuc
Ola Olka

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-08, 08:59   Temat: drobnokomórkowy rak płuc
arawis napisał/a:
Przekazałam przyjaciółce informacje na temat rokowań i próbuję ich namówić na hospicjum domowe.
W niemczech to trochę inaczej wygląda niż w Polsce niemniej opieka paliatywna jest dobrze rozwinięta. Tylko jak wszędzie - biurokracja. Może koleżance pomoże ten link: https://www.pflege.de/altenpflege/palliativpflege/ (po niemiecku oczywiście) - moim zdaniem jest tu dużo cennych informacji.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: drobnokomórkowy rak płuc
Ola Olka

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-07, 09:14   Temat: drobnokomórkowy rak płuc
arawis napisał/a:
cT4 cN3 cM1c
Stan jest bardzo zaawansowany wg cTNM – klasyfikacji klinicznej wygląda to tak:
T4 - guz każdej wielkości naciekający jedną ze struktur: śródpiersie, serce, wielkie naczynia, tchawica, przełyk, ostroga główna, trzony kręgów, nerw krtaniowy wsteczny, guz z wysiękiem opłucnowym lub osierdziowym, guz z oddzielnymi guzkami satelitarnymi w obrębie tego samego płata
N3 - obecne przerzuty w węzłach chłonnych śródpiersia lub wnęki po stronie przeciwnej lub w węzłach chłonnych pod mięśniem pochyłym przednim szyi lub w węzłach chłonnych nadobojczykowych po stronie guza lub po stronie przeciwnej
M1 - stwierdza się przerzuty odległe (w tym inne ogniska nowotworu w innym płacie po tej samej stronie lub po stronie przeciwnej)
Ogólnie to IV - najwyższy stan zaawansowania choroby.
arawis napisał/a:
Jakie są rokowania w takim stadium, czy w takim stopniu zaawansowania mamy już do czynienia z chemioterapią paliatywną?
Zastosowane leczenie jest prawdopodobnie paliatywne ponieważ przy takim zaawansowaniu nie ma szans na wyleczenie , można tylko leczyć objawowo. Rokowania w przypadku raka drobnokomórkowego są nieciekawe a w takim stadium zaawansowania złe. Przykro mi.
Pozdrawiam serdecznie

[ Dodano: 2017-11-07, 09:14 ]
Tu poczytaj o leczeniu raka płuc: http://www.onkonet.pl/dp_rakpluca2.php
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group